Zalety zamienników tuszów i tonerów

24-03-2020

Kończy Ci się tusz lub toner w drukarce i przeraża Cię perspektywa zakupu nowych akcesoriów? To problem dotykający każdego użytkownika takiego sprzętu. Urządzenia są często bardzo tanie, a później okazuje się, że ceny materiałów eksploatacyjnych przyprawiają o zawrót głowy. Na pewno wiesz, że zamienniki są tańsze, prawda? Obawiasz się, że generowane przez nie wydruki będą niskiej jakości? To nieprawda! Sprawdź już teraz, dlaczego takie produkty są tańsze i jakie są ich zalety.

Dlaczego oryginalny toner lub tusz do drukarki jest tak drogi?

Myślisz, że oryginalne materiały eksploatacyjne są drogie, bo gwarantują najwyższą jakość? Jesteś w takim razie w dużym błędzie. Oczywiście pomijamy tutaj produkty pochodzące z niepewnych źródeł, od nieznanych producentów.

W wielu przypadkach dobrej klasy zamienniki są tańsze od oryginałów nawet o 80%. Skoro problemem nie jest jakość, to skąd taka różnica? Wynika ona z polityki handlowej producentów drukarek. Ceny sprzętu, szczególnie tego do użytku domowego, są bardzo niskie. Na pewno sam widziałeś w sklepach drukarki atramentowe poniżej 100 zł. Firmy wydają ogromne pieniądze na marketing i sprzedają urządzenia po kosztach. Odbijają sobie to właśnie w materiałach eksploatacyjnych. Nie zdziw się, jeśli komplet kartridżów będzie niewiele tańszy, od całej drukarki.

Producenci zamienników nie ponoszą takich kosztów. Często mają minimalne budżety na marketing, gdyż i bez tego ich materiały sprzedają się bardzo dobrze. Duży popyt jeszcze bardziej napędza korzystne dla klientów spadki cen.

Zamienniki wyróżniają się wyższą wydajnością

Paradoksalnie zamienne materiały eksploatacyjne mogą wystarczyć na dłużej niż ich oryginalne odpowiedniki. To druga po cenie ważna zaleta. Nie dość, że płacisz dużo mniej, to jeszcze tusz lub toner do drukarki wystarczają na dłużej. Dlaczego tak się dzieje?

Jest to wynik kolejnej popularnej praktyki producentów urządzeń drukujących. W wielu przypadkach pojemniki na tusz lub toner nie są wypełnione w 100-procentach. Zamienniki są natomiast zawsze pełne i dlatego zazwyczaj wystarczają na dłużej.

Zamienniki, a gwarancja na sprzęt – czy jest się czego obawiać?

Nadal uważasz, że warto jednak przepłacać za oryginały, ponieważ ich użycie grozi utratą gwarancji na drukarkę? To mit, który w większości przypadków nie ma żadnego potwierdzenia w rzeczywistości. Wielu producentów takiego sprzętu oficjalnie dopuszcza używanie materiałów zamiennych. Wystąpienie awarii w takim przypadku nie skutkuje nieprzyjęciem urządzenia do serwisu gwarancyjnego.

To prawda, że czasem trafiają się sytuacje, w których używanie zamienników skutkuje jakąś usterką. Są to jednak zdarzenia jednostkowe, występujące wyjątkowo rzadko i dlatego nie masz się czego obawiać. Często awaria nie jest kompletnie związana z tym, jaki rodzaj materiałów eksploatacyjnych był używany do drukowania.

Zamienniki tuszów i tonerów do drukarki – co kupić?

Chcesz oszczędzać pieniądze i mieć pewność wyboru wysokiej jakości materiałów eksploatacyjnych? W takim razie w czasie zakupu kieruj się następującymi zasadami:

  • porównuj ze sobą ceny i unikaj produktów, które kosztują podejrzanie mało,
  • wybieraj popularnych producentów, którzy mają szeroki asortyment tuszów i tonerów,
  • upewnij się, że materiały eksploatacyjne objęte są gwarancją, jeśli w wyniku ich użytkowania dojdzie do uszkodzenia drukarki,
  • sprawdzaj certyfikaty, przede wszystkim ISO 9001 oraz ISO 14001,
  • jeśli masz taką możliwość, kieruj się opiniami osób z Twojego najbliższego otoczenia.

Zamawiaj zamienniki tuszów i tonerów w sprawdzonym miejscu

Chcesz mieć pewność, że używasz najlepszych zamienników oryginalnych tuszów i tonerów do drukarki? Już dziś skorzystaj z naszej atrakcyjnej oferty. W szerokim asortymencie znajdziesz produkty od najlepszych, sprawdzonych producentów w przystępnych cenach. Mamy akcesoria do wszystkich popularnych urządzeń drukujących. Nie czekaj, już dziś zajrzyj do sklepu i złóż zamówienie. Dzięki nam tanie drukowanie naprawdę będzie możliwe!