Czy opłaca się stosować zamienniki tonerów i tuszów?

30-07-2019

Wybór odpowiedniej drukarki lub urządzenia wielofunkcyjnego zależy od wielu czynników. Oprócz ceny samego urządzenia należy wziąć pod uwagę koszty jego eksploatacji, które bardzo często sprawiają, że zakup danego modelu staje się zupełnie nieopłacalny. Zwykle powodem są drogie, oryginalne tusze i tonery. Chociaż na rynku dostępna jest cała masa zamienników, pojawia się pytanie, czy opłaca się je stosować i czy są bezpieczne dla urządzeń. W poniższym artykule znajdziesz odpowiedzi na te pytania.

Wysokie koszty eksploatacyjne

Idealne urządzenie do drukowania to takie, które oprócz swojej niskiej ceny zachwyci wysoką jakością druku i oraz niskimi kosztami użytkowania. W większości przypadków renomowani producenci elektroniki proponują nam relatywnie tani sprzęt. Kwota na paragonie szybko wzrasta, gdy wyposażymy się w niezbędne materiały eksploatacyjne. Bardzo często potrafi ona przewyższyć cenę samej drukarki lub urządzenia wielofunkcyjnego. Najpopularniejsze marki zachęcają, by kupować oryginalny tusz, zapewniając tym samym o jego świetnej jakości i wydajności. Jest to kluczowy element polityki cenowej firm, które nierzadko zarabiają więcej na samych wkładach do urządzeń niż na nich samych. Jeśli chcesz nieco zaoszczędzić, możesz zdecydować się na profesjonalny zamiennik o takim samym składzie, właściwościach i porównywalnej efektywności, jednak w zacznie niższej cenie.

Tańsze zamienniki tonerów — czy warto w nie zainwestować?

Jeśli porównamy ceny oryginalnych wkładów oraz alternatywnych rozwiązań szybko pojawia się pytanie, czy wybór tańszej opcji nie będzie oznaczał rezygnacji z wysokiej jakości druku. Zamienniki tonerów tworzone są z tych samych komponentów, co polecane przez producentów materiały eksploatacyjne. Oznacza to, że będą charakteryzowały się bardzo zbliżonymi lub identycznymi właściwościami. Ponadto często są bardziej pojemne i starczają na znacznie dłużej. Sprawdzony skład, zgodny z jego oryginałami, oznacza również, że produkt nie będzie wpływał negatywnie na działanie urządzenia. Wiele z drukarek już od pierwszego dnia użytkowania korzysta wyłącznie z alternatywnych wkładów, które nie stwarzają najmniejszych problemów podczas eksploatacji sprzętu. Wybór wydaje się więc oczywisty, jeśli możesz otrzymać dokładnie to samo, ale w znacznie niższej cenie. Warto jednak pamiętać, aby wyposażyć się w produkty od sprawdzonych marek — testowane i opatrzone gwarancją jakości.

Jak wybrać najlepszy toner — zamiennik?

Na rynku znajdziesz mnóstwo zamienników tonerów, jednak nie wszystkie z nich będą kompatybilne z Twoim urządzeniem oraz zapewnią odpowiednią wydajność druku. Zanim zdecydujesz się na konkretny model, upewnij się, że wybierasz sprawdzone i bezpieczne rozwiązanie. Zwróć uwagę na stosunek oryginalnej ceny tuszu do jego zamiennika. Różnica pomiędzy nimi nie musi być zbyt duża, jednak wystarczająca, aby zauważyć oszczędność w codziennym użytkowaniu sprzętu. Tutonery.pl to zaufane źródło, które proponuje swoim Klientom profesjonalny asortyment z tej kategorii. Jeśli szukasz alternatywnych wkładów dla modeli takich marek jak:

  • HP, 
  • Canon,
  • Epson,
  • Brother,
  • OKI,
  • Samsung,
  • Kyocera,
  • Ricoch

i innych renomowanych producentów, znajdziesz je w ofercie sklepu tutonery.pl. Solidnie wykonane nie będą stwarzać zagrożenia dla Twojej drukarki lub urządzenia wielofunkcyjnego, umożliwiając jednocześnie tańszą eksploatację. Sprawdź symbol na naklejce obudowy, aby wyszukać artykuł, który będzie pasować do posiadanego sprzętu, dzięki czemu unikniesz niepotrzebnych zwrotów oraz problemów z montażem.

Korzystanie z wysokiej jakości urządzeń nie musi oznaczać dużych kosztów — możesz drukować bezpiecznie i tanio korzystając z profesjonalnych zamienników tonerów oraz tuszów. Jeśli wybierzesz sprawdzony asortyment, możesz liczyć na dobrą wydajność w konkurencyjnej cenie — czasami nawet wyższą niż w przypadku oryginalnych wkładów. Skorzystaj z oferty tutonery.pl. - przekonasz się, że zamienniki potrafią być równie wydajne i skuteczne, co oryginały.